První SC Staré Město
Založeno v roce 1933 Informace o klubu
Žádný zápas pro tento typ nebyl nalezen.
07.11.2021 10:00, 11:45 První SC Staré Město - TJ Slovan Havířov
06.11.2021 11:30 První SC Staré Město - FC Kopřivnice
Žádný zápas pro tento typ nebyl nalezen.
  • Muži
  • Žáci
  • Dorost
  • Přípravka

Úvod

Áčko | Předsezónní rozhovor s trenérem Žižkou.

Trenére, jak by jste zhodnotil letní přípravu?

Příprava začala dle očekávání, potom se nám to však začalo trochu sypat díky zraněním, dovoleným což se dá pochopit nejsme profesionální klub a ostatní týmu jsou na tom stejně. Akorát mě mrzí ti zranění hráči, nějaké hráče jsme tady přivedli a prakticky v každém tom přípravném zápase se nám někdo zranil.

 

Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?

Hráči se nám pomalu vracejí z "marodky" a nabírají fyzickou kondici, aby byli na sezónu připraveni. Možná nám však na začátek soutěže v prvních dvou utkáních budou nějací hráči ještě chybět, ale s tím už se musíme vypořádat.

 

Z klubu odešlo, ale i přišlo hodně hráčů, jak by jste zhodnotil toto přestupové období?

Tak samozřejmě nechci říkat, že byla úplně nutná to ne, ale chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří odešli za odvedené služby pro Staré Město. Vážím si toho, že odehráli tady tolik sezón, přeji jim hodně štěstí v jejich nových angažmách. Samozřejmě jsme museli nějak na ty odchody zareagovat, proto že jsme museli přivést za ně náhrady, což si myslím že se povedlo. Teď se musí akorát mužstvo sehrát, jak jsem už naznačoval v první odpovědi měli jsme hodně zraněných, takže to trochu drhlo.

 

Jak jste spokojen s hráči kteří jsou momentálně v klubu?

Tak spokojeni to je ještě příliš brzo to musíme zhodnotit až v půlce sezóny. Ale přivedli jsme si tady ty hráče jako náhradu za hráče co odcházeli, takže v tomto ohledu jsme spokojeni koho jsme přivedli. Teď už je to pouze na nás jak se budeme prezentovat.

 

Jaký je Váš cíl pro tuto sezónu?

Tak člověk by si měl dávat vždy ty nejvyšší cíle, ale je třeba brzdit optimismus. Co tak vím tak podle soupisek máme největší obměnu kádru my ve Starém Městě, takže uvidíme jak to bude vypadat. Co se týká cílů tak člověk by chtěl mít ty nejvyšší, ale nebudu tady teď na začátku sezóny vyhlašovat, že chceme postoupit to v žádném případě. Chceme hrát ale v popředí tabulky, tak aby kluci měli z fotbalu radost, aby podávali dobré výkony a aby se to líbilo fanouškům.

 

Co by jste vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych vzkázal aby v hojném počtu chodili na fotbal a abych kluky podporovali, protože každá podpora ještě k tomu v této době, kdy se vlastně dvě soutěže za sebou přerušili. Takže aby si ten fotbalový návrat užívali jak my tak fanoušci aby prostě na ten fotbal chodili a snad velkou měrou přispějeme i my aby fanoušky ten fotbal bavil.

 

V prvním mistrovském zápase hrajete venku s Dobraticemi, myslíte si, že je to dobrý soupeř na začátek?

Nemyslím si, že by to byl špatný nebo dobrý soupeř to je prostě jedno. V této soutěži není silný nebo slabý soupeř, každý z našich soupeřů se určitě bude chtít nachystat stejně jako my. My půjdeme zápas od zápasu a budeme se chystat vždy na soupeře se kterým budeme hrát, jestli to jsou zrovna Dobratice nebo někdo jiný to je úplně jedno. My prostě musíme koukat na náš výkon na sebe a nedívat se vlevo, vpravo a kdo proti nám hraje. Samozřejmě očekávání je velké start se blíží určitá patřičná nervozita tady je, ale věřím že to všechno dobře dopadne.
23.08.2021 - 10:01 Zpět

Generální partner klubu

MLK Cestovní kancelář

Naši významní sponzoři

Stát se sponzorem
MSK kraj
DEVA FM
Pemap
Sekas
VDS stavby